HAKKIMIZDA

2016 yılında başlayan hamilelik sürecim ve 2017 yılında ilk çocuğumu kucağıma almamla başlayan annelik serüvenimde aklıma yüzlerce soru takılmaya başladı. ‘’Çocuğumla aramdaki ilişki nasıl olmalı, bebeğim nasıl beslenmeli, sağlık sorunları yaşadığında nelere dikkat etmem gerekiyor?’’ gibi milyonlarca soruya cevap arayan bir anne haline geldim. Gönlüm her zaman çocuğum için en iyi kararları vermekten yanaydı. Bu yüzden aklıma takılan konuları en iyi şekilde araştırmam ve en doğru kararı vermem gerektiğini düşünerek makaleler, kitaplar okudum/ okuyorum. Hatta bu yolda bilinçli bir anne olabilmek adına ikinci üniversitem olan ‘’Çocuk Gelişimi’’ bölümünü okumaya başladım.

Neden Dijit Hal Anne?

Dijithal Anne sitesi sizlere ‘’Dijital Dünyada Annelerin Halleri’’ konusunda bilgiler sunmayı hedefliyor. Günümüzde artan teknoloji kullanımı ve çocukların teknolojinin içerisine doğması ile oluşan sorunları gidermek adına ailelere yardımcı içerikler hazırlamak istiyorum. Araştırmalarım, okumalarım ve İslami değerler doğrultusunda bir çocuk nasıl yetişmeli, teknoloji ile bağlantısı nasıl olmalı konularında sizlere özel bilgiler sunmayı hedefliyorum.

Toplumda önce kadınların yani annelerin bilinçlenmesi ve nesillerimizi de bu konuda bilinçlendirerek sağlam bir kuşak inşa etmek adına çıktığım bu yolda siz annelerin desteğine ihtiyacım var. Hep birlikte daha güzel bir aile hayatı için gelin bilinçlenelim…

İçerikleri Nasıl Hazırlıyorum?

İnternet dünyası doğru bilgilerin hızla yayıldığı bir dünya olduğu gibi zararlı ve yanlış bilgilerin de hızla yayıldığı bir dünyadır. Bu yüzden içeriklerimi hazırlarken internet dünyası üzerinde yer alan;

  1. Makale
  2. Tez
  3. Araştırma
  4. Rapor
  5. Resmi sağlık kuruluşlarına ait siteler
  6. Anne deneyimleri gibi pek çok alandan faydalanıyorum.

Bütün bu kaynakların yanı sıra çocuklar üzerine yazılmış olan ve önemli şahsiyetlerin ellerinden çıkan kitaplara ve diğer çalışmaları da okuyorum. Ailelerde yaşanan sorunlar ve sağlık konusundaki gelişmeleri yakından takip ederek ihtiyaca yönelik içerikler oluşturmaya çalışıyorum.

Değerli annelerim;

Sizlerde hazırladığım bu çalışmalara ek olarak yaşadığınız deneyimleri yorumlar şeklinde sunabilir ve başka annelerin bilinçlenmesine yardımcı olabilirsiniz. Maillerinizi bekliyorum.