21 Temmuz 2020

Ev Yapımı Bebe Bisküvisi

Bebeğiniz için her şeyin en kalitelisini ve en doğalını seçmeye çalışan biriyseniz ve ek gıda dönemine geçiş yapmışsanız mutlaka bebe bisküvileri ile taşınmış olmalısınız. Karşınıza ev yapımı bebe bisküvisi ve hazır bebe bisküvileri çıkmış olacaktır. Çoğu anne farklı markalar tarafından sunulan ve içerisindeki maddeler incelendiğinde pek de sağlıklı görülmeyen bebe bisküvileri tüketebiliyor. Bebekler için ilerleyen zamanlarda çeşitli sağlık sorunlarına zemin hazırlayan bu ürünler yerine tamamen doğal ve evde yapabileceğiniz ev yapımı bebe bisküvisi ile harika lezzetler sunabilirsiniz. Doğallıktan yana olan anneler için ev yapımı bebe bisküvisi olmazsa olmazlar arasında yer alıyor.

Tarifi oldukça kolay olan bebe bisküvisi tarifi 6 ay ve üzeri olan bebekler için tüketilebilir özelliktedir. Bu nedenle 6 aydan daha küçük bebeklerde bu tarifler kullanılmamalı ve mümkün olduğunca anne sütü verilmelidir.

Organik Çikolatalı Dondurma Tarifini Mutlaka Denemelisiniz!

Ev Yapımı Bebe Bisküvisi Tarifi

Malzemeler

 • 2 çay bardağı kadar tam buğday unu (Marketlerde ve bebek mağazalarında bulabilirsiniz.)
 • Yarım çay bardağı kadar irmik
 • 4-5 yemek kaşığı kadar tereyağı
 • Bir çay bardağının ¼’ü kadar süt
 • 2 çay bardağı pirinç unu (Mümkünse pirinç ununu evde kendinizde hazırlayabilirsiniz.)
 • 2 yemek kaşığı kadar pekmez

Yapılışı

 1. Tereyağı, süt ve pekmezi öncelikle bir yoğurma kabının içerisine alın.
 2. Üzerine irmik, pirinç unu ve tam buğday ununu ekleyin.
 3. Bütün karışımı homojen hale gelecek kadar karıştırın.
 4. Ev yapımı bebe bisküvisi için başparmağınızla aynı kalınlıkta olacak uzun rulolar alın.
 5. Yağlı bir kağıdın üzerine bu ruloları koyun ve bebe bisküvisi boyutunda olacak şekilde dilimleyin.
 6. Son olarak dilimlerin üzerinden çatalla geçerek hamurun şekil almasını ve biraz daha yayılmasını sağlayın.
 7. 180 derece fırın içerisinde 10-15 dakika kadar pişmeye bırakın. Bebe bisküvileriniz hafif pembeleştiğinde fırını kapatarak dinlenmeye bırakabilirsiniz. Şimdiden bebeğinize sağlıklı öğünler olsun… J
bebe bisküvisi
ev yapımı bebek bisküvisi

Bebe Bisküvisi Kilo Aldırır Mı?

Bebe bisküvisi kilo aldırır mı sorusu genellikle annelerin merak ettiği ve zayıf bebeklerine kilo aldırmak adına tercih ettiği besinlerden biridir. İçeriğinin büyük bir kısmı karbonhidratlardan oluşan bebek bisküvileri bebeklerin öğünlerine eklendiğinde kısa sürede kilo aldırıcı etki yapacaktır. Ayrıca içerisinde bulunan şeker nedeniyle de kilo aldırıcı özelliği vardır. Ancak bebeğine sağlıklı bir şekilde kilo aldırmak isteyen annelerin bebe bisküvisi seçiminde titiz olmaları gerekir.

En sağlıklı bebe bisküvisi ev yapımı olan bebek bisküvisidir. Bu nedenle annelerin kendileri mutfak başına geçerek içerisinde doğal ürünlerin ve doğal tatlandırıcıların bulunduğu bisküviler hazırlaması gerekir. Dışarıdan satın alınan bebe bisküvisi kalori miktarı 442 kcal olurken evde hazırlanan bir adet bebe bisküvisi kalorisi ise 17- 20 kcal olmaktadır. Bu durum ise sağlıklı kilo almanın yollarından biridir.

Ev yapımı bebe bisküvisi organiktir ve kalori miktarı düşük olduğu için bebeğinize sağlıksız bir şekilde kilo aldırmaz.

Bebeklere bir anda yüklenen bu kaloriler sindirim sisteminin olumsuz etkilenmesine ya da bağırsak sistemlerinde tembelleşme gibi sorunları beraberinde getirebilir. Annelerin ise bu tür konulara duyarlı olması ve hazır ürünler yerine doğal seçeneklerden yana olması gerekir.

SHARE:
BESLENME 0 Replies to “Ev Yapımı Bebe Bisküvisi”