22 Haziran 2020

Çocuklar İçin Animasyon Filmleri Güncel Liste!

Evde sıkılan çocuklar ve çocuğunu mutlu etmek isteyen ebeveynler tarafından düşünülen en iyi seçenek animasyon filmleridir. Çocukların hayal dünyasına dokunan animasyon filmleri yıllar öncesindeki çalışmalardan günümüzde haline gelinceye kadar epey bir değişim geçirdi. Görüntü kalitesinin dışında konusu da değişen animasyon filmleri artık çocuklar için değil yetişkinler içinde ideal bir seçenek oluyor. Sizde çocuğunuzla/ çocuklarınızla birlikte evde izlenecek en iyi animasyon filmleri ile vakit geçirmek istiyorsanız işte seçenekler:

Buz Devri – Ice Age

Her yaştan insanın izlemeye doyamayacağı bir klasik olan Buz Devri, Buzul Çağı hakkında çocuklara fikir verirken hikayesi ile dikkat çekiyor. Birkaç seriden oluşan Buz Devri çocuklarla izlenebilecek harika seçeneklerden olduğu gibi sinema puanı en yüksek animasyon filmi olmayı başarıyor. Sizde bir mamut ve ona eşlik eden birkaç hayvanın hikayesini izleyerek macerayı evinize buyur edebilirsiniz.

kayıp balık nemo
kayıp balık nemo

Kayıp Balık Nemo

Fantastik bir animasyon macera filmi olan Kayıp Balık Nemo, ABD yapımı bir film çalışması. 2003 yılında gösterime girdiğinde ilk üç günde en çok izlenen ve en fazla hasılat yapan film seçilen Kayıp Balık Nemo şimdilerde 3D animasyonlu filmler arasında bulunuyor. Çocuklarınızla keyifli bir deniz altı gezisi yaşamak ve Nemo’nun dünyasına dalmak isterseniz bu filmi kaçırmamalısınız. Özellikle okul öncesi dönemdeki çocuklar için ideal.

En Güvenilir Anne- Bebek Siteleri İçin Tıklayın!

karlar ülkesi
karlar ülkesi

Karlar Ülkesi

Tüm dünyada fırtınalar estiren animasyon filmlerden biri olan Karlar Ülkesi ilk filmi ile büyük bir çıkış yakaladı. Elsa ve Anna kardeşlerin yaşadığı öyküyü tatlı bir dille karşımıza getiren filmdeki şarkılar ise çocukların beğenisini topluyor. Animasyon filmleri 2019 seçenekleri içerisinde bulunan Karlar Ülkesi serisini ailecek izleyebileceğiniz gibi ilkokul dönemindeki çocuklarınız varsa oldukça severek izleyeceklerdir.

moana
moana

Moana

Fantastik bir dünya ve canlı renklerin cümbüşü içerisinde oldukça eğlenceli bir animasyon izlemek isterseniz Moana sizi Antik Polonezya’ya götürecek.  Büyük bir kabile şefinin kızı olan Moana neşeli, cesur, masum ve tatlı bir kız olarak karşımıza çıkıyor. Maui tarafından yapılan lanet nedeniyle balıkçılar balık tutamaz, ekinler yetişmez hale geliyor. Moana ise adalarındaki bu sorunu çözmek için yollara düşüyor ve bu yolda başına birbirinden ilginç olaylar geliyor.

minions
minions

Minions

Kendilerine bir efendi arayan minyonlar yıllarca Dracula, Napolyon gibi efendilerin emrinde yaşamış ancak bu efendiler ölünce Antartika’da bir bölgeye çekilmişlerdir. Kendi hallerinde yaşayan Minyon halkının içerisinde üç tanesi vardır ki maceracı yönleri ve merakları ile Amerika’ya gitmeye karar verirler. Karşılarına çıkan farklı olaylar ve kıl payı kurtuldukları tehlikeler düşünüldüğünde oldukça eğlenceli bir animasyon filmi izleyeceksiniz. Ayrıca serinin diğer filmlerini de çocuklarınızla birlikte izleyerek eğlenebilirsiniz.

Dijital Ebeveynlik Nedir? Nasıl Olunur?

köfte yağmuru
köfte yağmuru

Köfte Yağmuru

Okul öncesi ve ilkokul dönemindeki çocuklarla izlenebilecek harika filmlerden biri olan Köfte Yağmuru, hem dikkat çekici hem de çocukların eğleneceği sahnelerden oluşuyor. Sadece çocukları değil büyükleri de etkisi altına alacak olan filmde sıkılmak nedir bilmeyeceksiniz. Filmin başrolündeki mucidimiz suyu yemek haline getiren bir buluşun peşindedir. Ancak öyle bir buluş yaparken gökten hamburgerler ve pizzalar yağmaya başlar. 2009 animasyon filmleri içerisinde yer alıyor olsa da her zaman izlenebilecek bir film.

lilo ve stitch
lilo ve stitch

Lilo ve Stitch

2020 yapımı olmasına rağmen çocukların büyük bir beğeni ile izleyeceği Lilo ve Stitch, animasyon filmleri içerisinde dostluğu en iyi şekilde anlatan yapımlardan biri. Hawaii’de yaşayan Lilo hayat dolu bir kızdır. Çevresine karşı her zaman iyilik yapan Lilo’nun yolu bir gün uzaylı Stitch ile kesişir. İşte tamda bu sırada başlayan arkadaşlık öyküsü ile sıcacık bir animasyon izleyebilirsiniz.

arabalar
arabalar

Arabalar

Macera dolu bir seri olan Arabalar filmi dünyada izlenme rekorları kıran animasyon film seçenekleri arasında bulunuyor. Özellikle erkek çocuklarınız varsa bu filmi izlemeden edemeyeceksiniz. Arabaları birer canlı gibi gösteren yapımda arkadaşlık, yardımseverlik gibi farklı duygular işlenmiş. Ayrıca birbirinden farklı serileri olan film çocukların beğeneceği cinsten.

madagaskar
madagaskar

Madagaskar

Sirk hayvanları ve doğal ortamda yaşayan hayvanların hallerini anlatan Madagaskar, sirkteki hayvanların doğal ortama çıkması ile başlıyor. İlginç ve bir o kadar da eğlenceli sahneleri ile çocuklarınızı sevindirecek olan bu filmin farklı serileri de var. Fantastik bir macerada sizde yerinizi alarak izleyebilirsiniz.

bir böceğin yaşamı
bir böceğin yaşamı

Bir Böceğin Yaşamı

Çok eski bir animasyon filmi olmasına rağmen yıllar sonra bile konusuyla insanlara dersler veren Bir Böceğin Hikayesi çocuklarınıza izletmeniz gereken çalışmalar arasında bulunuyor. Son 20 yılın en iyi animasyon filmi seçilen bu çalışmada Karınca Adası’nda yaşayan karıncalar son bir hızla kışa hazırlık yaparlar. Ancak biriktirdikleri yiyecekler adaya musallat olan çekirgelerin iştahını kabartır. Karınca Flik ise büyük bir cesaretle çekirgelere baş kaldırarak yiyeceklerini korumaya çalışır.

oyuncak hikayesi
oyuncak hikayesi

Oyuncak Hikayesi

Konusu oldukça farklı bir dünyada geçen Oyuncak Hikayesi, oyuncaklarında canlı olduğunu, duyguları olduğunu gözler önüne seriyor. Maceralı, sevgi dolu ve oyuncakların gizemli dünyasına buyur eden bu hikaye oldukça eski bir yapım olsa da çocuklarla izlenebilecek kaliteli yapımlardan.

lego filmi
lego filmi

LEGO Filmi

Dünya çapında izlenme rekorları kıran filmlerden biri olan LEGO filmindeki kahramanlar o kadar çok konuşuldu ki film kısa sürede popüler bir hal aldı. Ünlü isimlerin seslendirdiği animasyon filmde çocukların oldukça seveceği macera dolu sahneler bulunuyor. İzlerken kendinizi kaptıracağınız filmin serisi oldukça geniş. Çocukların her zaman ellerinde oynadıkları Legoların yaşantısına dalacakları bu filmi sıkıldığınız bir anda izleyerek eğlenmeye başlayabilirsiniz.

SHARE:
TEKNOLOJİ 0 Replies to “Çocuklar İçin Animasyon Filmleri Güncel Liste!”